Kůlny nebo jednoduché boudy v zahradě nejsou jen skladištěm nářadí, ale pro mnohé zahrádkáře i přístřeškem, ve kterém se schovají před náhlým deštěm. Často jsou také poslední štací pro starý nábytek. Našli jsme jednu kůlničku, kterou si majitelka nádherně zútulnila.
Nejprve světlo
Pokud byste se chtěli inspirovat tímto příjemným domkem, máme pár tipů, jak na to. Začněte tím, že dřevěnou boudu prosvětlíte. Některé desky natřete na bílo. Ideální strop a nejtmavší stěnu, která je nejvíce vzdálená od okna nebo dveří. Tak bude interiér vypadat prostornější, čistší a světlejší.
Depozitář, ne sklad
Není nic špatného na tom, že zahradní kůlnu zařídíte starým nábytkem. Naše ukázka je skvělým příkladem, že tak vznikne příjemné retro zákoutí. Nábytek by však měl být stále funkční. Pokud není, je třeba ho buď opravit, recyklovat na jiný účel nebo se ho definitivně zbavit. Skladiště zkažených nebo polámaných věcí totiž vytváří vizuální smog, který ubírá energii – a to na místě, kde se něm chceme dobíjet, v zahradě.
Dekorace s citem
Dřevěná bouda zda kůlna primárně slouží pro odkládání nářadí nebo sezónních pomůcek jako gril, dřevěné lehátko či zahradní sprcha. I ty se však dají uložit esteticky, systematicky a zejména, celkový dojem lze vylepšit drobnými doplňky, které ze kůlny udělají sympatický depozitář. Netřeba si přitom dělat žádné výdaje navíc. Osvěžující obrázky mohou být vytrženy listy z pěkného kalendáře, které upevníte kancelářskými připínáčky nebo malými hřebíčky. Namísto nového koberce lze použít několik velkých rohožek.
Staré křeslo s poškozeným nebo vybledlým čalouněním lze překrýt starým závěsem nebo dekou.Kartónové krabice nebo bedničky na odkládání drobných věcí můžete oblepit pěkným balícím papírem.
Nemluvě o postarších dečkách, které vyšly z módy nebo dekoračních polštářích, kterým stačí uháčkovat nové povlečení ze zbytků vlny.