Když rtuť teploměru klesne pod nulu, i na psa přijde mráz. Pravidelné venčení je však nezbytností a třeba se na něj připravit. Na zimu je však vhodné vašemu chlupáče přizpůsobit i interiér, aby na změnu ročního období příliš netrpěl. Protože nejen zima ho může ohrozit.
Pozor na tepelné zdroje
Radiátory, topidla, ale i krby, prostě silné zdroje tepla je vhodné dostatečně ohradit tak, aby pes nepřišel s nimi do přímého kontaktu. Protože jako každý tvor, po návratu ze zimy se chce ohřát, což může způsobit popáleniny. Navíc není dobré, pokud se pes doma příliš prohřeje. Přechody do zimy jsou následně o to horší a hrozí nachlazení. Pokud psa oblékáte, tak vždy až těsně před odchodem ven, aby se opět nepřehříval v interiéru.
Přidejte deku
Druhým ohrožením, kterým trpí psi při delších procházkách může být hypotermie. Může projevovat ospalostí, studenými ušima i nižší vnímavostí. Stát se to může hlavně při hře na sněhu, když vlhká srst začne chladit. Pro psa je velmi vhodné, pokud jej po návratu vysušíte a následně má-li v pelíšku na období zimy ještě hrubou deku, do které se může dostatečně zachumlat. Nedávejte však pelíšek blízko radiátoru. To pejskovi neudělá dobře. Lepší je v mrazu volit procházky kratší a během slunečných dnů je prodloužit.
Zvlhčování vzduchu
Problémem topné sezóny je nárůst dráždivého a suchého vzduchu. U psů se stejně jako u lidí může projevovat ztíženým dýcháním. Pes však trpí během zimy často i na sušší srst. Pomůže určitě zvlhčovat vzduchu, pokud je vysušení pokožky a srsti velké, vnímáte olupování lupů, pomáhá kokosový olej.
Nepřekrmujte psa
Pokud dáváte psovi jídlo do misky ve vybraném čase, toto pravidlo neporušujte ani během zimy. Není k tomu důvod. Pes si nepotřebuje dělat extra tukové zásoby, ani přibírat na zimu. Proto stačí když budete nechávat pejskovi v misce stejné porce jídla na jaké je zvyklý. Vitaminem se ale určitě potěší.