Pracovna v ložnici

Pracovna v ložnici 1

Dnes je běžné, že lidé mají doma i svou pracovnu.Pokud ne samostatnou místnost, alespoň koutek s počítačem a kancelářskými potřebami nebo pracovnu jiného druhu. Zatímco je pracovna v samostatné části domu nebo bytu, je to bez problémů. No mnozí se potýkají s problémem, jak zasadit pracovnu do bytu či domu, když místa nazbyt není? Nejednou se rozhodnou umístit své pracoviště do ložnice. Je to však dobrý nápad?

Proč raději ne?

Ložnice by měla být pro nás posvátným místem. Měla by být tou částí bytu, kde chodíme opravdu odpočívat, kde hodíme za hlavu všechny problémy, kde se maximálně tak věnujeme spánku a intimnostem. Některé věci v ložnici nás mohou obírat o kvalitu spánku, přinášet nám negativní myšlenky a pocity. A to často platí i o pracovně.

Pokud máte pracovnu v ložnici, máte vlastně stále pohled na své pracoviště. Vaše mysl je při každém pohledu na pracovní koutek pohlcena prací. Tak si v podstatě nosíte i své pracovní problémy do postele, ať chcete nebo ne. Možná vás také pracovna v ložnici nutí věnovat se práci i navíc, pozdě do noci.

S notebookem do postele?

Někteří lidé to řeší jednodušše. Nemají sice v ložnici pracovní koutek, ale pravidelně si berou svou práci do postele v podobě notebooku a mobilního telefonu. Toto je však velmi podobná situace a nelze hovořit o jejím pozitivním vlivu na spánek či partnerské soužití. Vaše postel by na práci skutečně sloužit neměla.

Když to jinak nejde

Jsou situace, kdy se ale nelze vyhnout tomu, že pracovna bude v ložnici. Pokud jste zvážili všechny možnosti a nemáte kam jinam se svým pracovním koutkem, zkuste alespoň oddělit vaši pracovnu od ložnice. Může to být ve formě závěsu, zasouvacích dveří nebo nějakou zástěnou. Už jen fakt, že po skončení práce zastřít závěs nebo zatáhnete dveře, bude mít pozitivní dopad na vaši psychiku, protože jakoby ukončíte práci i symbolicky, zavřete za ní dveře a nebudete ji mít stále na mysli.

1997992