Když se řekne dřevěnice, obvykle si představíme přízemní budovu srubového typu. V tomto případě to neplatí.
Bungalov uprostřed lesa sice je přízemní a celý ze dřeva, místo klasické srubové konstrukce však jedná o moderní stavbu. Přestože postavenou tradičními stolařskými technikami.
Příběh této stavby je jako z moderní pohádky. Syn, který mládí strávil na samotě u lesa, zvyklý na nelehký venkovský život a práci v nahoře, se přestěhoval do města. Rodiče mu odkázali část pozemků, uprostřed lesa. Půdu, kterou odjakživa volali „Daleký konec“. Celé roky se nic nedělo, až jednoho dne si syn pomyslel, že hora by neměla jen tak zarůstat divočinou a na „dalekém konci“ se rozhodl postavit si víkendový domek pro svou rodinu.
Oba manželé, ačkoli momentálně měšťané, milují přírodu (a umění), a tak si vymysleli, že jejich víkendový dům nebude žádná typická chalupa, ale maximálně vytěží ze skutečnosti, že zde dávají lišky dobrou noc. To znamená, že není důvodu skrývat se před přírodou za hrubými zdmi. Naopak, bydlení rozdělili na dvě části: denní a noční zónu. Noční je přece jen o něco privátnejšia, ale denní společenská část domu se dokonale otevírá do přírody obrovskými skleněnými tabulemi.
Tak se dovnitř dostává světlo, slunce a pohoda. Střed domu má zvýšený strop, čímž připomíná mnohé moderní galerie. Na mezaninu se nachází ložnice. O harmonický půdorys stavby se stará i krytá terasa, která zajišťuje příjemné posezení i během deštivých dnů, ale s přírodou nebojuje. Majitelé jednoduše uprostřed podlahy a střechy nechali otvor, kterým prorůstá vysoký strom jako zajímavý umělecký objekt přímo uprostřed terasy.