Kdo už zjistil, jak těžký je boj proti zápachu z cigaret, musí potvrdit, že je to nelehký boj.
Pach z cigaret nás většinou překvapí v novém bydlení, kde po neukázněné majitelích zůstala pořádná „aroma“. Každý totiž ví, že dostat ho z domu ven je velmi těžké a kuřáci, kteří se už ani neunavují vyjít na balkon nebodaj před dům se s ním jaksi velmi rychle skamarádí. Množství toxinů, které se však potom v ovzduší nacházejí je nesčetné a na náš organismus ovlivňuje mimořádně špatně. Proto je důležité jednou provždy se pozůstatku z tohoto neduhu v našem domově zbavit.
Rady staré matky
Jak už to bývá, většinou pomohou léty ověřené triky našich babiček. Ty například radí, abychom do místností na několik míst rozmístily misky s kávovými zrnky, které na sebe zápach navážou. Stejně dobře působí i ocet (ten navíc zatočí is malými, nepříjemnými muškami). Nepříjemný zápach však stáhne i obyčejná hořící svíčka či kůra z citrusů. Jednoduše vyvětrat rozhodně nestačí!
Pokud však zápach zůstává i v koberci, je to o něco náročnější úkol. Ideální je, pokud ho na noc hojně posypete sodou a necháte do rána působit. Potom už postačí jen vysát a můžete tapetovat. Pokud jste koupili byt nebo dům po kuřákovi, třeba se zbavit všeho nepříjemného zápachu praním, octovou vodou a pokud i po několika měsících budete cítit nepříjemný zápach kouře, tuto Torture třeba zopakovat více krát a proto si určitě dobře rozmyslíte, jestli si tu cigaretu zapálíte přímo v obývacím pokoji nebo se přesunete na balkon. Nezapomeňte také na dobrého pomocníka, čističku vzduchu a správně pokojovky!