Najčastejší barvy v koupelně? Béžová, hnědá a bílá. Někdy při zařizování jdeme tak „na jistotu“, až si nevšimneme, že je to nuda.
Pokud byste přece hledali do koupelny cosi nápaditější, možná najdete inspiraci právě v naší galerii pod článkem. Zaměřili jsme se na zajímavé barevné kombinace, které se vymykají běžné volbě – a přece nedopadly katastrofou. Právě naopak!
Pokud si nejste zcela jisti, zda by koupelna hýřící nějakou odvážnou barvou přece jen byla dle vašeho gusta – je tu jedna možnost, jak to otestovat. Předtím, než objednáte nějaké šmrncovní (a drahé) obkládačky, zkuste stěny vymalovat podobnou barvou. Pokud se vám odstín ani po měsíci neomrzí, je čas na nákup obkládaček.
Další možností, jak si ověřit vkus a výběr zařízení do koupelny, je zchodili několik plováren nebo lázní. V nich člověk nejlépe zjistí, jaké barvy mu dělají dobře a které naopak táhnou oči.
ři výběru barev je třeba také brát v úvahu, že daný odstín může vypálit dost odlišně v lesklé povrchové úpravě a jinak v matné. Rozhodně tedy třeba vzorky vidět na vlastní oči, nejen na obrázku.
A v neposlední řadě, při výběru barev do koupelny je třeba zohlednit tak velikost místnosti, jak myslet na rovnováhu barev. Nejčastější chybou laiky při zařizování bývá, že vybírají věci jako solitéry a nemyslí na celkový kontext. Harmonie znamená, že v koupelně nebude příliš mnoho prvků, které se budou navzájem „překřikovat“, ale na druhé straně, nebude ani nudné vizuálně „ticho“.