Čeká vás stěhování?

Čeká vás stěhování? 1

Stahování z rodného hnízda čeká v životě snad každého z nás. Nemusí to však být vaše noční můra. Při dodržení těchto kroků se toho zhostíte s lehkostí.

Pokud již znáte termín stahování, s předstihem alespoň měsíc si vyřešte, jestli to necháte na profesionálů nebo si to odriete sami. V obou případech si to usnadníte následujícím postupem:

1. Zajištění obalového materiálu

Pořiďte si krabice na vaše osobní věci a další vybavení, ale i fixační materiál a výplně a papírové ochrany hran a rohů na nábytek. Takto zabráníte zničení a odřeninám nábytku a podlah. Den před stahováním si sbalte tašku s oblečením a hygienickými potřebami, které budete v následujících dnech potřebovat. V novém bytě pak nebudeme muset zběsile prohledávat všechny krabice, jen abyste našli kartáček na zuby. Na věci v krabicích se snažte vyhradit extra místnost, kam je budete během procesu balení odnášet, aby se dalo v bytě hýbat.

2. Správně zabalte

Nejprve Baltu věci, které následující týden nebudete k životu nutně potřebovat. Tedy různé drobnosti, knihy, důležité dokumenty, nevyužívaná elektronika … Všechny krabice pečlivě označte a poznamenejte si i ty, které jsou nejtěžší a které tak zůstanou na mužskou hrubou sílu. Křehké věci nezapomeňte řádně obalit novinami či bublinkový fóliemi, aby se nerozbila. Při stahování máte zároveň geniální možnost zbavit se všeho nepotřebného a do nového bytu si odnést jen to, co opravdu chcete a využíváte. Tyto věci nemusíte nutně vyhazovat, ale zkuste různé azylové domy, dětské domovy a místní charity, zda by o ně neměli zájem.

3. Den předem

Nezapomeňte rozmrazit mrazák lednice alespoň den předem. Před stahováním se snažte spotřebovat většinu již zakoupeného jídla, nedělejte zbytečné nákupy.
Poproste někoho o hlídání dětí a domácích mazlíčků. Ušetříte kopu stresu.

4. Den D

Když nastane den D a stěhovací firma či přátelé dorazí na místo činu, začněte nejprve s nejtěžšími kusy nábytku. Tak budou v novém obydlí jako první a po převezeni krabic do nich můžete věci rovnou ukládat. Vězte, že do místnosti, kde jsou naházené všechny možné pytle a krabice, se totiž s velkou šatní skříní nevchází zcela jednoduše. Po největším nábytku přicházejí na řadu elektro spotřebiče jako lednička, pračka, trouba a dále stoly, židle a pak už samotné věci v krabicích.

5. Finální úklid

Podívejte se, jak po stěhování odevzdává byt novému majiteli. Vše je třeba zamést, vytřít, přemalovat šmouhy, apod. Totéž platí i ve společných prostorách.

6. Rozbalování v novém

Na vybalování si dopřejte dostatek času a nic nevybalujte ledabyle. Vše uložte tam, kam to patří, a dejte si na tom záležet. Berte systematicky jednu místnost po druhé, jako první však doporučujeme dát do pořádku ložnici, kuchyň a koupelnu, což jsou tři místnosti, které budete v nejbližší době skutečně potřebovat.